photo

Silesia Race 2019 - Węgierska Górka

28 września 2019r.

Zawody na orientację w czterech formułach

Sportowa gra miejska

10 - 15 km, kategorie: rodzinna i "dorosła"

Trasa piesza

25 i 50 km - Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Trasa rowerowa

50 km

Rajd przygodowy

OPEN - 75 km i PROFI - 125 km ...

Dokładna charakterystyka tras w zakładce "informacje" i dalej "charakterystyka tras"

05-10-2019

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów.

Do 10 października czekamy na Państwa uwagi, protesty co do miejsca, które Państwo zajęli :). Po tym czasie wyniki uznajemy za oficjalne.

Zdjęcia, systematycznie będą ukazywały się na naszym Facebooku, jak również linki tutaj.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w zawodach :).

photo

01-10-2019

Dziękujemy serdecznie za udział w zawodach. Mamy nadzieję, że większości uczestnikom podobało się co niemiara:).
Kolejna edycja Silesia Race jakoś w zimie, pewnie luty, już dziś zapraszamy.
Kto jedzie do Pragi, Wiednia lub Budapesztu? Łukasz Turczanik z trasy pieszej 25 km.

Wyniki będą najwcześniej w piątek. Przepraszamy ale tyle spraw położyliśmy w tym tygodniu przed imprezą, że teraz prostujemy tylko tamte zaległości...

Super zdjęcia Nataszy, można zobaczyć TUTAJ.

Jeszcze raz dziękujemy, organizatorzy Silesia Race.

photo

21-09-2019

Takie oto trofea zabiorą do domu zwycięzcy naszych zawodów w Węgierskiej Górce :). Dla tych, co już szukają miejsca w domu, podajemy wymiary: wysokość 20, szerokość 10, grubość 5 cm.
Przypominamy także, że zapisy internetowe przyjmujemy do niedzieli 22 września. Później po wcześniejszym kontakcie telefonicznym - 692 683 395, no i bezpośrednio w bazie zawodów, w dniu imprezy.

photophotophotophoto

18-09-2019

Mamy podium! :)
Koniec z wręczaniem nagród, pucharów i innych apanaży na jednym poziomie. Wygrywcy muszą być widoczni. Prezes z tatą zabawili się w Boba Budowniczego i ogarenli motyw. Wrzucamy krótki materiał od momentu kupna materiałów w Castorami po produkt finalny :).

photophotophotophoto

17-09-2019

Komunikaty techniczne!


Zapraszamy wszystkich startujących jak i tych, którzy ciągle zastanawiają się nad startem do lektury komunikatu technicznego.
Przypominamy również, że zapisy internetowe prowadzimy do 22 września, później w bazie zawodów w dniu zawodów.


Sportowa Gra Miejska

Trasa piesza 25 km

Trasa piesza 50 km – Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Trasa rowerowa 50 km

Rajd przygodowy OPEN 75 km

Rajd przygodowy PROFI 125 km

03-09-2019

Wszystkie trasy już objechane. Została już tylko kosmetyka... Zapraszamy do zobaczenia drugiego albumu z objazdów tras. Takie widoczki czekają na Was, tyle że w jesiennej odsłonie :)

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

31-08-2019

Breaking News: Deski SUP po raz pierwszy na rajdzie w Polsce na Silesia Race!

Tak, proszę Państwa, trasy rajdowe OPEN i PROFI będą miały okazję spróbować swych sił na deskach typu „Stand Up Paddle”. Jak to będzie wyglądać?

Trasa OPEN – zadanie wykonuje jedna dowolnie przez zespół wybrana osoba. Druga osoba, zespół może pomagać – przytrzymywać deskę przy wejściu na nią, itd... Zadanie wykonywane obowiązkowo w kapoku. Zadanie o długości kilkudziesięciu metrów, wzdłuż brzegów jeziora – cały czas na głębokości wody do pasa.

Trasa PROFI – zadanie wykonują obydwie osoby z zespołu :). PROFI to PROFI :). Również obowiązkowo w kapoku, również kilkadziesiąt metrów wzdłuż brzegu.

Info dla obydwu tras:

- trudność zadania. Każdy kto kiedykolwiek jeździł na deskorolce da radę :),

- na wszelki wypadek, radzimy zabrać komplet ubrań na przebranie,

- na brzegu będzie namiot turystyczny (wysokość 2 metry) z osobnymi wejściami dla dziewczyn i chłopaków celem przebrania się.

photo

25-08-2019

Drugi raz w tym roku, zespół Silesia Race odwiedził Norwegię. Tym razem kilku dniowa podróż o charakterze autostopowo – packraftingowym. Głównym celem było spłynięcie kilkudziesięciu km po płaskowyżu Hardangervidda. Niestety pogoda zweryfikowała nasze plany... przynajmniej jest powód, żeby tam wrócić (pierwsze cztery zdjęcia). Następnie podjechaliśmy do Oslo i tam spłynęliśmy kilka km rzeką Akerselva, z punktem kulminacyjnym w postaci 500 metrowego przepływu pod dworcem kolejowym – mocna psycha przydatna :). Koniec wyjazdu do dwa dni spływu w odległości kilkudziesięciu km od lotniska Oslo Torp (ostatnie sześć zdjęć). Generalnie packrafting super świetna sprawa! Kupić lub wypożyczyć sprzęt można na stronie: www.pinpack.eu.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

13-08-2019

Fjord Nansen, partnerem naszej imprezy! Każdy uczestnik otrzyma 30 % kupon rabatowy na zakupy sprzętu właśnie tej marki. Czyli z każdych wydanych 100 pln, w kieszeni zostaje ci 30!
Dla przykładu:
Termos HONER 1 L, normalna cena 99,99, Ty płacisz tylko 70 :)


Kubek termiczny LANDO 0,4 L, normalna cena 75,90 pln, Ty płacisz ok. 53 pln


Bluza HASVIK WINE MEN, normalna cena 399,90 plm, Ty płacisz 280 pln


Kije biegowe / trekkingowe NIVA, normalna cena 259,90 pln, Ty płacisz ok. 182 pln


Kupon do zrealizowania w sklepie turystycznym Tuttu w Katowicach (ul. Kościuszki 8) lub w sklepie internetowym www.tuttu.pl

photo

11-08-2019

Mamy schematy tras rajdowych!

Trasa OPEN finalnie liczyć będzie ok. 75 km. Zaczynamy od kilku km odcinka pieszego po Węgierskiej Górce. Następnie bardzo przyjemny rower: szerokie szutry, piękne widoki po drodze, którym docieramy nad J. Żywieckie. Tam kilku km odcinek pieszy i kajakowy + zadanie niespodzianka :). Ostatni etap rajdu to już spokojny, powrót do bazy, bez znacznych przewyższeń.

Trasa PROFI. Zaczynamy etapem pieszym 10 – 15 km. Miasto plus najbliższa górska okolica. Później rower nad J. Żywieckie. Tam czekać już będzie na Was przepak na etapy: pieszy i kajakowy (no i powrotny rower do bazy). Na samym jeziorze będzie jeszcze zadanie specjalne – opiszemy je później. Ostatni etap to powrót do bazy jednośladem.

Dokładne opisy etapów zamieścimy w komunikacie technicznym, ok. połowy września.

photophoto

01-08-2019

Rajdy przygodowe... świetna sprawa, ale ciągle jakoś mało popularna w naszym kraju. No bo czy słyszeliście gdzieś, czy wiecie, że w dniach 16 – 20 lipca, na przestrzeni 530 km, gdzieś pomiędzy Jeziorem Czorsztyńskim a Krakowem odbyły się Mistrzostwa Europy w Rajdach Przygodowych! Tak, nie „jakieś tam eliminacje”, do „czegoś tam”, tylko najprawdziwsze Mistrzostwa Starego Kontynentu... Zwycięska ekipa na trasie spędziła 86 godzin, śpiąc w tym czasie jakieś 3 razy po dwie godziny... i wygrała bezpłatny wjazd na Mistrzostwa Świata 2019 – grudzień Sri Lanka. Cóż, może kolejne Mistrzostwa będą już miały relacje „live” na tvn 24. Dlatego jak macie znajomych, zainteresowanych sportami wytrzymałościowymi, podrzućcie im prosimy linka to naszych zawodów i zaproście ich w naszym imieniu :).# Make Adventure Racing Great Again!

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

25-07-2019

Kolejny partner naszego rajdu to biuro podróży INDEX z Katowic. Kolonie, wczasy, wycieczki autokarowe, Sylwester Express, wyjazdy na Jarmarki Bożonarodzeniowe, to wszystko należy do oferty INDEX – u.

Dla naszych zawodników INDEX ufundował 2 – osobowa wycieczkę do wyboru do Pragi, Wiednia lub Budapesztu. Podróż losowana będzie wśród wszystkich uczestników naszej imprezy :)

photo

14-07-2019

Wydawnictwo Bezdroża, to kolejny partner naszych zawodów. Przewodniki turystyczne, dzienniki z podróży, poradniki sportowe to oferta Bezdroży. Wszystko to będzie do wygrania w naszych losowaniach nagród, co godzinę :).

photo

27-06-2019

Jesteśmy już po pierwszych testach tras. Jak widać na zdjęciach wygląda to naprawdę dobrze :). Na trasie napotkacie kilka bacówek, będzie gdzie odpocząć, tudzież odwiedzić to miejsce ze śpiworem po rajdzie... Zapraszamy do zapisów.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

23-06-2019

Mapa - skąd się wzięła? Ile liczy najstarsze tego typu dzieło, kogo uważa się za ojca polskiej kartografii? Zapraszamy do zakładki "czytelnia" na krótki tekst o historii "przedmiotu" bez, którego nie byłoby imprez na orientację.
Silesia Race - uczy, kształci, wychowuje :)

photo

25-05-2019

Silesia Race na Krańcach Świata :)

W dniach 11 – 16 maja, nasze ekipa odwiedziła północne krańce naszego kontynentu. Bazą wypadową było Tromso (ok. 350 km za północnym kołem podbiegunowym). Wyjazd z gatunku tych low budget :). Samolot za 130 pln (tam i z powrotem), spanie pod namiotem, jedzenie z domu i wynajęty samochód celem szybkiego przemieszczania się na miejscu. Generalnie polecamy!

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

12-05-2019

Kolejny partner naszej imprezy! O Państwa nawodnienie na mecie zadba firma Żywiec Zdrój!

photo

17-04-2019

Ruszamy z przygotowaniami do jesiennej edycji Silesia Race. W tym roku obchodzimy mały Jubileusz: to będzie piąta edycja naszej imprezy :). Trzy pierwsze edycje rozgrywane były w terenie nizinnym (2015 – Tworóg; 2016 – Kuźnia Raciborska; 2017 – Miasteczko Śląskie), zeszłoroczna edycja miała miejsce na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej (Łazy), czas zatem wspiać się jeszcze wyżej... :). 28 września br., zapraszamy w Beskid Śląski i Żywiecki, z bazą w Węgierskiej Górce. Zapisy uważamy za otwarte :). Serdecznie zapraszamy.

photo

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy